Lokomotywy PKP Intercity w barwach narodowych na 100-lecie odzyskania niepodległości

60 elektrycznych pociągów  z naklejkami „Niepodległa” i 20 lokomotyw w biało-czerwonej grafice uświetni 100 -lecie niepodległości Polski.

Naklejki „Niepodległa ” znajdą się min. na czole Pendolino, Flitr3 oraz PesaDart.

Biało-czerwone lokomotywy oraz składy zespolone z odtworzonym cyfrowo napisem „Niepodległa”, stworzonym ręką Marszałka Józefa Piłsudskiego będą przyciągać wzrok ludzi
w całej Polsce. Jako narodowy przewoźnik wraz z organizatorem akcji realizujemy inicjatywy, mające na celu przypomnienie jak największej liczbie naszych pasażerów o wydarzeniach sprzed stu lat. Nasze działania jednak na tym się nie zakończą. Na drugie półrocze zaplanowaliśmy kolejne akcje w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wkrótce poinformujemy o szczegółach –
zapewnia Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Akcja umieszczania naklejek oraz jest wynikiem partnerstwa pomiędzy PKP a Biurem Programu „Niepodległa”. W ramach swoich obowiązków biuro prowadzi gro programów dotacyjnych angażujących Polaków we wspólnym celebrowaniu Święta Niepodległości.

Naklejki prezentują cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Pierwsze pociągu już zaczęły z nimi jeździć. W biało-czerwonych barwach  zaprezentuje 6 składów Husarz oraz 14 pojazdów typu EP09. Do końca roku biało-czerwony składy będzie można obejrzeć na torach całej Polski.